Konsolidacja sprawozdań finansowych, połączenia przedsięwzięć, podmioty powiązane

Miejscowość: Warszawa
Termin: 2017-11-20 — 2017-11-21 Zobacz inne terminy tego szkolenia.
Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia.

Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest przedstawienie praktycznego sposobu zastosowania międzynarodowych standardów rachunkowości oraz wskazanie podstawowych obszarów różnic między polskim prawem bilansowym oraz MSSF.

Korzyści dla uczestników szkolenia:
Szkolenie ma charakter warsztatowy, przy wykorzystaniu sprawozdań finansowych spółek notowanych na giełdzie. W trakcie jego trwania uczestnicy rozwiązują wiele przykładów praktycznych przez co nabywają umiejętności praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy.

Adresaci szkolenia:
Szkolenia kierowane jest do pracowników działów finansowo-księgowych: dyrektorów finansowych, kontrolerów finansowych, głównych księgowych oraz księgowych, a także analityków finansowych, doradców inwestycyjnych i analityków kredytowych.

Zapraszamy osoby, które posiadają podstawową wiedzę z zakresu MSSF jak i tych, którzy takiej wiedzy nie posiadają. Szczególnie zapraszamy pracowników firm, które są notowane lub rozpatrują wejście na giełdę lub też są oddziałami lub współpracują z firmami międzynarodowymi stosującymi MSSF.

1. Konsolidacja sprawozdań finansowych oraz połączenia jednostek gospodarczych (MSSF 3, MSSF 10) w tym: definicja kontroli, istota połączeń jednostek gospodarczych, charakterystyka sprawozdania skonsolidowanego, metoda konsolidacji pełna, zasady wyceny aktywów i pasywów objętych konsolidacją, zwolnienia ze sporządzania sprawozdań skonsolidowanych, cena przejęcia, warunkowa cena przejęcia, odroczona cena przejęcia, aktyw i zobowiązania podlegające osobnej prezentacji (aktywa z tytułu ubezpieczenia, listy klientów itp.), nieruchomości w sprawozdaniu skonsolidowanym, warunkowe aktywa i zobowiązania, koszty związane z nabyciem jednostki zależnej, wartość firmy i zysk z okazjonalnego nabycia, utrata wartości firmy, procedura konsolidacyjna, podatek odroczony w sprawozdaniu skonsolidowanym, konsolidacja wybranych transakcji dokonywanych w ramach grupy kapitałowej, etapowe nabycie jednostki zależnej, zbycie jednostki zależnej, połączenia odwrotne, połączenia jednostek znajdujących się pod wspólną kontrolą – przykłady

2. MSR 28 – Inwestycje wyceniane metodą praw własności: zastosowanie metody praw własności oraz MSSF 11. Wspólne ustalenia umowne: rodzaje współkontroli, charakterystyka i przykłady

3. MSR 24 – Ujawnienie informacji na temat podmiotów powiązanych w tym: definicja podmiotów powiązanych, rodzaje powiązań, transakcje podlegające ujawnieniu – przykłady

4. MSSF 12 – Ujawnienia informacji dotyczących udziału w innych jednostkach – przyklady

Grażyna Machula

Doświadczony praktyk w dziedzinie rachunkowości i rynku kapitałowego. Opiniodawca na zlecenie Senatu RP projektu ustawy o rachunkowości. Opracowywała analizy makroekonomiczne, analizy finansowe spółek publicznych oraz analizy rynku kapitałowego dla Komisji Papierów Wartościowych i Giełd oraz współpracowała w przygotowaniu regulacji prawnych (Zarządzenia Przewodniczącego KPW) w zakresie rachunkowości i sprawozdawczości obowiązującej na rynku kapitałowym.

Wykładowca na London Guidhall Univesity. Prowadzi szkolenia dot. rynku kapitałowego, w szczególności dla maklerów, doradców inwestycyjnych, biegłych rewidentów oraz na studiach podyplomowych w zakresie bankowości inwestycyjne (Gdańska Akademia Bankowa i London Guidhall Univesity)

Podstawą wzięcia udziału w szkoleniu jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia.

Karta zgłoszenia ma formę umowy zawartej pomiędzy firmą zgłaszającą a Instytut Szkoleniowy A&D Sp. z o.o.

W przypadku nie otrzymania potwierdzenia uczestnictwa 3 dni robocze przed szkoleniem, prosimy o kontakt telefoniczny.

Opłata za uczestnictwo obejmuje koszty: szkolenia, materiałów, przerw kawowych oraz obiadów. Cena nie zawiera kosztów: noclegu, przejazdu oraz parkingu.

Rezygnacja musi nastąpić w formie pisemnej (faksem) najpóźniej na 7 (14 dla szkoleń wyjazdowych) dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia. Rezygnacja w terminie późniejszym lub niestawienie się na szkolenie, wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów organizacyjnych w wysokości 100%.

Odwołanie szkolenia

• odwołania szkolenia najpóźniej 3 dni robocze przed jego terminem, z przyczyn niezależnych od niego
  • zmiany terminu zajęć jeśli wykładowca z przyczyn losowych nie będzie mógł poprowadzić szkolenia. Uczestnicy zajęć niezwłocznie zostaną poinformowani o tym fakcie.

biuro@ad.edu.pl