Korekty wynagrodzeń a składki i podatek

Miejscowość: Kraków
Termin: 2017-10-09 Zobacz inne terminy tego szkolenia.
Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia.

Celem szkolenia "Korekty wynagrodzeń a składki i podatek" jest zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie poprawnego rozliczania błędów na liście płac w kontekście składek, zasiłków i podatków. Szkolenie kierowane jest do osób zatrudnionych w działach kadr i płac, działach księgowości, biurach rachunkowych oraz do osób zarządzających firmą odpowiedzialnych za rozliczanie wynagrodzeń pracowników.

1. Przekroczenie rocznej podstawy ograniczenia składek – korekta oraz zwrot nadpłaconych składek

• Wyliczenie kwoty do zwrotu
    • dla pracodawcy
    • dla pracownika
  • Rozliczenie składki zdrowotnej
  • Rozliczenie podatku – skala podatkowa oraz formularze podatkowe
  • Przeliczenie podstawy wymiaru zasiłku chorobowego po zwrocie nadpłaconych składek
  • Niedopłata składek wynikająca z błędnego  oświadczenie pracownika lub błędu pracodawcy
  • Wyliczenie kwoty zwrotu
    • dla pracodawcy
    • dla pracownika

2. Odsetki z tytułu nieterminowej wpłaty

3. Korekta podatku oraz zobowiązania wobec US

4. Niewłaściwe przypisanie do podlegania pod ubezpieczenia umów  cywilno-prawnych

5. Umowa zlecenie a uznanie jej jako umowy o pracę

6. Umowa o dzieło lub umowa zlecenie bez składek a podleganie pod ubezpieczenie emerytalne i rentowe

• postępowanie w przypadku zwrotu przez zleceniobiorcę zapłaconych przez pracodawcę składek
  • postępowanie w przypadku braku zwrotu przez zleceniobiorcę zapłaconych przez pracodawcę składek
  • postępowanie w przypadku umorzeń.

7. Odsetki z tytułu nieterminowej wpłaty

8. Korekta podatku oraz zobowiązania wobec US

9. Korekta nadpłaconego wynagrodzenia spowodowanego nieobecnością z powodu choroby

• zasiłek chorobowy
  • wynagrodzenie chorobowe
  • zamiana wynagrodzenia za czas choroby na zasiłek chorobowy lub zasiłek z ubezpieczenia wypadkowego

13. Rozliczenie składkowo-podatkowe wypłat dokonanych

• byłemu pracownikowi
  • pracownikowi przywróconemu do pracy
  • po śmierci pracownika

17. Nadpłata wynagrodzenia

• odpowiedzialność pracownika rozliczającego pensje
  • zgoda na dokonanie potrącenia, limity potrąceń
  • rozliczanie nadpłaty w ratach
  • egzekwowanie nadpłaconej pensji

Ekspert Instytutu ds. kadr i płac

Zdobywca tytułu "Kadrowy Roku w 2008 roku" (wyróżnienie w 2007 roku).

Specjalista z zakresu Prawa pracy z wieloletnią praktyką zawodową. Posiada 10-letnie doświadczenie zawodowe pracując w Działach Personalnych dużych międzynarodowych firm jako Specjalista i Starszy Specjalista HR. Od wielu lat specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach Prawa pracy, w tym m.in: rozliczaniem czasu pracy, wynagrodzeń, ZFŚS.

W latach 2010/2011 odpowiadał na pytania czytelników w biuletynach "Ubezpieczeń i Prawa pracy" wydawnictwa GOFIN.

Aktualnie współpracuje z:

• wydawnictwem INFOR jako autor publikacji na łamach dwutygodnika „Monitor prawa pracy i ubezpieczeń społecznych”
  • Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową w Katowicach jako wykładowca
Opinie o wykładowcy

Opinia:

Duży zakres materiału, przekazany w sposób ciekawy i interesujący. Poparty szeregiem przykładów-polecam

Agnieszka Banachowicz-Smurawa
Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu

Opinia:

Szkolenie bardzo ciekawe i na wysokim poziomie ze względu na wiele praktycznych przykładów, obrazujących rozwiązanie również nietypowych sytuacji

Agnieszka Szołtysik
Śląskie Centrum Przedsiębiorczości

Opinia:

Jestem bardzo zadowolona ze szkolenia. Materiały przygotowane przez prowadzącego, jak i sam sposób prowadzenia bardzo dobry. Polecam wszystkim zainteresowanym wykłady z tym wykładowcą.

Jadwiga Kocięba
AGRO Kocięba

Przeczytaj więcej opinii o wykładowcy

Podstawą wzięcia udziału w szkoleniu jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia.

Karta zgłoszenia ma formę umowy zawartej pomiędzy firmą zgłaszającą a Instytut Szkoleniowy A&D Sp. z o.o.

W przypadku nie otrzymania potwierdzenia uczestnictwa 3 dni robocze przed szkoleniem, prosimy o kontakt telefoniczny.

Opłata za uczestnictwo obejmuje koszty: szkolenia, materiałów, przerw kawowych oraz obiadów. Cena nie zawiera kosztów: noclegu, przejazdu oraz parkingu.

Rezygnacja musi nastąpić w formie pisemnej (faksem) najpóźniej na 7 (14 dla szkoleń wyjazdowych) dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia. Rezygnacja w terminie późniejszym lub niestawienie się na szkolenie, wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów organizacyjnych w wysokości 100%.

Odwołanie szkolenia

• odwołania szkolenia najpóźniej 3 dni robocze przed jego terminem, z przyczyn niezależnych od niego
  • zmiany terminu zajęć jeśli wykładowca z przyczyn losowych nie będzie mógł poprowadzić szkolenia. Uczestnicy zajęć niezwłocznie zostaną poinformowani o tym fakcie.

biuro@ad.edu.pl