Podatek CIT 2017 w praktyce

Miejscowość: Katowice (zobacz inne kursy z tego miasta)
Termin: 2017-10-12 Zobacz inne terminy tego kursu.
Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia kursu.

O kursie

Celem szkolenia "Podatek CIT 2017 w praktyce" jest m.in. wyjaśnienie jak poradzić sobie z korektą w okresie przejściowym stosowania nowych przepisów i czy z dniem 1 stycznia 2017 można zaliczyć w koszty wszystkie niezapłacone faktury.

W ciągu ostatnich kilku lat problem korekty przychodów i kosztów dał się we znaki wszystkim podatnikom. Od 2017 roku  zasady dokonywania korekt zostają zmienione, zmieniają się limity transakcji gotówkowych, co powoduje dalsze konsekwencje w podatkach dochodowych. Sporo nowości czeka nas w tematyce cen transferowych, zmianom ulegają także stawki podatku CIT, w zakresie wprowadzenia nowej obniżonej stawki. Uzupełnieniem tematyki zmian będzie także wskazanie najnowszych trentów interpretacyjnych z 2016 r. w wielu ważnych tematach m.in. braku przychodów z nieodpłatnych świadczeń, imprez integracyjnych, samochodów służbowych używanych w celach prywatnych oraz kontrowersyjnych rozstrzygnięć dotyczących usług opodatkowanych podatkiem u źródła.

1. Nowe zasady korekty kosztów uzyskania przychodów na gruncie CIT obowiązujące od 1 stycznia 2017 roku. Zmiany w limitach transakcji gotówkowych

2. Jak będą opodatkowane aporty i wymiany udziałów od 2017 roku?

3. Wprowadzenie obniżonej 15 proc. stawki podatku  CIT dla tzw. małych podatników oraz dla podatników rozpoczynających działalność w pierwszym roku podatkowym

4. Rabaty, opusty cenowe, zwroty towarów, premie pieniężne, skonta – w praktyce po zmianach w 2016 r.

5. Ceny transferowe po zmianach od 2017 roku. Kto jest zobligowany do tworzenia dokumentacji na nowych zasadach?

6. Nowe zasady odliczania od podstawy opodatkowania kosztów poniesionych przez podatnika na działalność badawczo-rozwojową oraz likwidacja ulgi na nowe technologie. Jak ja zastosować przy wyliczaniu CIT-8 za 2016 rok?

7. Świadczenia na rzecz pracowników oraz rozliczanie działań marketingowych

• Wynagrodzenia i składki – moment ujęcia w kosztach podatkowych
  • Tzw. premie z zysku a koszty podatkowe
  • Świadczenia dodatkowe (m.in. imprezy integracyjne, szkolenia, ubezpieczenia dodatkowe, działania socjalne, świadczenia na rzecz członków zarządów i rad nadzorczych, podróże służbowe) – omówienie skutków wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 8 lipca 2014 r. – skutki w PIT i CIT

8. Rozliczanie działań marketingowych na gruncie CIT – konsumpcja z kontrahentami, prezenty i gadżety, sponsoring, organizacja i udział w targach / szkoleniach / konferencjach

9. Samochody w działalności gospodarczej (m.in. częściowe odliczenie VAT a koszty w CIT, amortyzacja i ubezpieczenie, leasing a dzierżawa / najem, samochody służbowe na cele prywatne, paliwo, dodatkowe wydatki, nieodliczony vat a koszty podatkowe)

10. Zasady zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków na przedszkola, żłobki, kluby dziecięce, wynajęcie dziennego opiekuna itp. w świetle zmian od 2016 r., zasady zwolnienia z PIT

11. Zmiana zasad stosowania skali podatkowej i kwoty wolnej – konsekwencje dla PŁATNIKA i w zeznaniach rocznych za rok 2017 oraz zasady ustalania zaliczki na PIT po zmianach w zakresie skali podatkowej

12. Wpływ rewolucyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego na brak powstawania przychodu po stronie pracowników z tytułu świadczeń nieodpłatnych (bardzo liczne wyroki sądów administracyjnych)

13. Zmiany w zasadach stosowania 50% kosztów uzyskania dla niektórych podatników

14. Problemy podatkowe w orzecznictwie sądowym i interpretacjach podatkowych w 2016 r., m.in.:

• Moment rozpoznania przychodu w CIT, a moment wykonania usługi w podatku VAT
  • Nowy trend interpretacyjny w zakresie nieodpłatnych świadczeń przy członku zarządu spółki kapitałowej pełniącym swą funkcję nieodpłatnie
  • Jak długo fiskus może weryfikować stratę podatkową?
  • Straty w kosztach uzyskania przychodów
  • Cashpooling a cienka kapitalizacja – zmiana linii orzeczniczej
  • Sprzedaż dotowanego środka trwałego a koszty uzyskania przychodów

Cena szkolenia: 490 PLN + 23% VAT

Ekspert Instytutu z zakresu podatków bezpośrednich

Absolwent

• Uniwersytet Jagielloński - Wydział Prawa i Administracji
Specjalizacja

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu ogólnego prawa podatkowego oraz podatków bezpośrednich.

Doświadczenie zawodowe

Zdobywał m.in. w:

• Czyż i Łabno doradcy podatkowi
  • ECDDP Sp. z o.o.
  • ECDDP Outsourcing Sp. z o.o.
  • Zespół Doradców Podatkowych Jacek Czernecki Sp. z o.o.
  • Forum Doradców Podatkowych Sp. z o.o.
Wybrane publikacje

Autor i współautor publikacji oraz komentarzy z zakresu prawa podatkowego oraz prawa pracy na łamach m.in. Rzeczpospolitej i Gazety Prawnej.
Ekspert podatkowy w mediach, m.in. TVN CNBC oraz licznych portali branżowych.

Podstawą wzięcia udziału w kusie jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia.

Karta zgłoszenia ma formę umowy zawartej pomiędzy firmą zgłaszającą a Instytut Szkoleniowy A&D Sp. z o.o.

W przypadku nie otrzymania potwierdzenia uczestnictwa 14 dni roboczych przed kursem, prosimy o kontakt telefoniczny.

Opłata za uczestnictwo obejmuje koszty: kursu, materiałów, przerw kawowych. Cena nie zawiera kosztów: noclegu, przejazdu oraz parkingu.

Rezygnacja musi nastąpić w formie pisemnej (faksem) najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem kursu. Rezygnacja w terminie późniejszym lub niestawienie się na kurs, wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów organizacyjnych w wysokości 100%.

Odwołanie kursu

• odwołania kursu najpóźniej 7 dni roboczych przed jego terminem, z przyczyn niezależnych od niego
  • zmiany terminu zajęć jeśli wykładowca z przyczyn losowych nie będzie mógł poprowadzić kursu. Uczestnicy zajęć niezwłocznie zostaną poinformowani o tym fakcie.

biuro@ad.edu.pl