Lista płac a pułapki w naliczaniu

jak uniknąć błędów – korekta listy płac – poprawność naliczania listy płac

Miejscowość: Katowice
Termin: 2018-06-07 Zobacz inne terminy tego szkolenia.
Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia.

Szkolenie "Lista płac a pułapki w naliczaniu" przeznaczone jest dla osób zajmujących się problematyką kadrowo-płacową, które posiadają  już podstawową wiedzę w tym zakresie i są zainteresowane jej poszerzeniem, jaki i dla osób zaczynających pracę w dziale kadr i płac.

Szkolenie zostanie przeprowadzone w formie prezentacji multimedialnej uzupełnionej o przykłady i ćwiczenia dzięki którym uczestnicy szkolenia będą mogli w praktyczny sposób poznać zastosowanie obecnie obowiązujących przepisów a także podzielić się między sobą doświadczeniem w zakresie omawianej problematyki.

1. Lista płac a korekty

• Lista płac
  • Zasady poprawnego naliczania listy płac od brutto do netto
  • Regulamin wynagradzania a list płac
  • Składniki listy płac a poprawność naliczania
  • Minimalne wynagrodzenie a pułapki w naliczaniu wynagrodzeń
  • Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe zasady wyliczania a najczęściej popełniane błędy
  • Dodatek za pracę w godzinach nocnych - zasady wyliczania a najczęściej popełniane błędy
  • Wynagrodzenie urlopowe i ekwiwalent za urlop wypoczynkowy – zasady naliczania – a najczęściej popełniane błędy
  • Ustalanie stałych i zmiennych składników w podstawie wynagrodzenia urlopowego i ekwiwalentu
  • Ustalenie wynagrodzenia w przypadku nie przepracowania pełnego miesiąca np. rozpoczęcia i zakończenia pracy w trakcie miesiąca
  • Zmiana wynagrodzenie lub wymiaru etatu w trakcie miesiąca
  • Korekta listy płac przy wypłacie pracownikowi zawyżonej kwoty wynagrodzenia
  • Wypłata wynagrodzenia po ustaniu zatrudnienia a ulga podatkowa i koszty uzyskania przychodów
  • Dochodzenie od  pracownika niesłusznie wypłaconego wynagrodzenia
  • Zwrot pracodawcy nadpłaconego wynagrodzenia przez pracownika
  • Wynagrodzenie chorobowe i zasiłki w razie choroby i macierzyństwa na przełomie roku a najczęściej popełniane błędy
  • Korekta listy płac a nadpłata wynagrodzenia w związku z dostarczeniem zwolnienia lekarskiego po terminie wypłaty wynagrodzenia
  • Korekta listy płac a rozliczenie wypłaconego wynagrodzenia za chorobę oraz zasiłku chorobowego po zakwalifikowani niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem przy pracy
  • Ustalanie wynagrodzenia za pracę oraz świadczenia chorobowego za ten sam dzień
  • Wypłata wynagrodzenia chorobowego zamiast zasiłku chorobowego
  • Dokonywaniu potrąceń z wynagrodzenia za pracę błędy a zasady poprawnego potrącania

2. Korekty - zasady ogólne

• Terminy na dokonanie korekt dokumentacji ZUS i podatkowej
  • Ustalenie nadpłaty i niedopłaty składek
  • Wpływ korekty na deklaracje podatkowe
  • Umowy cywilnoprawne
  • Umowy cywilnoprawne a najczęściej popełniane błędy
  • Rodzaje umów cywilnoprawnych
  • Gwarancja minimalnej stawki godzinowej
  • Ewidencja godzin pracy zleceniobiorcy a pułapki dla zleceniodawcy
  • Przekwalifikowanie umowy o dzieło w umowę zlecenie a korekty ZUS i podatkowe
  • Przekwalifikowanie umowy zlecenie  w umowę o pracę a korekty ZUS i podatkowej
  • Zasady wyliczania wynagrodzenia z tytułu umowy cywilnoprawnej
  • Zbieg tytułu ubezpieczenia a poprawność naliczania składek ZUS i US a korekty
  • Student – umowa zlecenie a zagrożenia
  • Zmiana kodu ubezpieczenia a składki ZUS – jak egzekwować od zleceniobiorcy składki ZUS

Cena szkolenia: 440 PLN + 23% VAT

Ekspert Instytutu z zakresu prawa pracy

Absolwentka:

• Uniwersytet Opolski - studia magisterskie
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
    • Nowoczesne Zarządzanie kadrami - studia podyplomowe
    • Zarządzanie w sektorze publicznym - studia podyplomowe
    • MEDIATOR (Master of Business Mediation) - studia podyplomowe
Specjalizacja
  • rozliczenie z ZUS i US
  • umowy
  • wynagrodzenia
  • program Płatnik
  • Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Doświadczenie zawodowe

Zdobywała na różnych stanowiskach, zaczynając od szeregowego pracownika działów księgowych oraz kadrowo-płacowych, kończąc na dyrektorze zarządzającym.

Podstawą wzięcia udziału w szkoleniu jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia.

Karta zgłoszenia ma formę umowy zawartej pomiędzy firmą zgłaszającą a Instytut Szkoleniowy A&D Sp. z o.o.

W przypadku nie otrzymania potwierdzenia uczestnictwa 3 dni robocze przed szkoleniem, prosimy o kontakt telefoniczny.

Opłata za uczestnictwo obejmuje koszty: szkolenia, materiałów, przerw kawowych oraz obiadów. Cena nie zawiera kosztów: noclegu, przejazdu oraz parkingu.

Rezygnacja musi nastąpić w formie pisemnej (faksem) najpóźniej na 7 (14 dla szkoleń wyjazdowych) dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia. Rezygnacja w terminie późniejszym lub niestawienie się na szkolenie, wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów organizacyjnych w wysokości 100%.

Odwołanie szkolenia

• odwołania szkolenia najpóźniej 3 dni robocze przed jego terminem, z przyczyn niezależnych od niego
  • zmiany terminu zajęć jeśli wykładowca z przyczyn losowych nie będzie mógł poprowadzić szkolenia. Uczestnicy zajęć niezwłocznie zostaną poinformowani o tym fakcie.

Anna Bocian
anna.bocian@ad.edu.pl