Audyt przed kontrolą Państwowej Inspekcji Pracy

Przychodzi inspektor pracy do firmy……..

Przestrzeganie przepisów z zakresu prawnej ochrony pracy pracowników jest jednym z podstawowych obowiązków stron stosunku pracy, czyli pracownika oraz pracodawcy.
Na szkoleniu zostaną zaprezentowane wszystkie aspekty prawa pracy a liczne przykłady, interpretacje, wzory postępowań pozwolą pracodawcom uniknąć pomyłek w przestrzeganiu obowiązujących przepisów.
W ramach szkolenia przewidujemy czas na indywidualne konsultacje z wykładowcą. Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z zasadami kontroli organów Państwowej Inspekcji Pracy.
Poznanie uregulowań prawnych i orzecznictwa sądowego oraz wyjaśnienie wątpliwości pojawiających się na tle rozwiązań normatywnych w nawiązaniu do kontroli PIP pozwoli uczestnikom szkolenia na swobodne poruszanie się wśród przepisów oraz wypracowanie prawidłowych relacji w zakresie ochrony praw pracowniczych.

Metody szkolenia

• wykład poparty ćwiczeniami praktycznymi
  • prezentacja multimedialna
  • ćwiczenia – oceniamy dokumenty przedkładane do kontroli przez pracodawców
  • omawiamy popełniane wykroczenia stwierdzane podczas kontroli Państwowej Inspekcji Pracy
  • omawiamy najczęstsze błędy w prowadzeniu dokumentacji pracowniczej
  • dyskusja grupy na omawiane tematy na tle doświadczeń praktyki zawodowej

Uczestnicy szkolenia otrzymają rozbudowane materiały szkoleniowe:

• akty prawne
  • materiały autorskie z przykładami, interpretacjami i rozwiązanymi stanami faktycznymi

Podczas szkolenia omówione zostaną uprawnienia państwowego inspektora pracy oraz obowiązki osób kontrolowanych ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności wykroczeniowej i karnej osób kontrolowanych.

1. Zadania Państwowej Inspekcji Pracy
  2. Zakres podmiotowy i przedmiotowy nadzoru i kontroli PIP
  3. Środki prawne wydawane przez inspektora pracy
  4. Uprawnienia PIP